ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Α2 Ανδρών: Όλα έτοιμα για το πρώτο θρακιώτικο ντέρμπι! Το πρόγραμμα και οι διαιτητές του Σαββατοκύριακου

Το ντέρμπι του Σαββάτου (17/10) ανάμεσα στην Ασπίδα και τους Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης στην Ξάνθη είναι εκείνο που ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών. Παράλληλα η ΟΧΕ ανακοίνωσε και τον ορισμό των διαιτητών.

Την ίδια ημέρα, για την 6η αγωνιστική της Handball Premier η ΑΕΚ του αθλητή επίσης από την Αλεξανδρούπολη Βαγέλλη Αραμπατζή αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Σαλαμίνα, ενώ για την 2η αγωνιστική της Α1 Γυναικών η Νέα Ιωνία, όπου αγωνίζεται η αθλήτρια από την Αλεξανδρούπολη Νικολίνα Κεπεσίδου αντιμετωπίζει στην έδρα της την ομάδα του Κορυδαλλού.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι διαιτητές του Σαββατοκύριακου:

A2 ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ (Β’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ)– 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 17/10, Ωρα 18:00, Αμοιρίδειο: Ασπίδα Ξάνθης- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (Σαπανίδης- Αγγελίδης)
Κυριακή 18/10, Ωρα 17:00, Κλειστό Προσοτσάνης: ΑΟ Προσοτσάνης – Αλέξανδρος Αξιούπολης (Σαπανίδης- Ηλιάδης)

HANDBALL PREMIER – 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 17/10, Ωρα 17:30, Δαΐς: ΑΣΕ Δούκα – Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή (Παπαματθαίου- Χρηστίδη, Μπεμπέτσος)
Σάββατο 17/10, Ωρα 18:00, Κλειστό Νάουσας: Ζαφειράκης Νάουσας – ΑΕΣΧ Πυλαίας (Τόλιος- Πατιός, Παρτεμιάν)
Σάββατο 17/10, Ωρα 18:00, Κλειστό Κέρκυρας: Φαίακας Κέρκυρας – Αερωπός Έδεσσας ManDynamic (Νάσκος- Χαρίτσος, Αγγελίδης)
Σάββατο 17/10, Ωρα 18:30, Κλειστό Σαλαμίνας: HC Σαλαμίνα – AEK (Χαραλαμπίδης- Ζήσης, Ανταλής)
Σάββατο 17/10, Ωρα 20:30 Κλειστό Ιωνικού: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφιας – ΟlympicDiagnostic Άρης Νίκαιας (Κινατζίδης- Φωτακίδης, Μίγκας)
Κυριακή 18/10, Ωρα 13:00 Φιλίππειο: Φίλιππος Βέροιας – ΠΑΟΚ (Λινάρδος- Νικολαϊδης, Σίσκου)

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ – 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 17/10, Ωρα 15:00, Σπίτι του Χάντμπολ Πυλαίας: ΠΑΟΚ Mateco – ΑΕΣΧ Πυλαίας (Κυριακού- Παλαμιώτης, Σαμαράς)
Σάββατο 17/10, Ωρα 16:00, Κλειστό Καματερού: ΓΑΣ Καματερού – Αθηναϊκός (Συρεπίσιος- Μερτινιάν, Τσάκωνας)
Σάββατο 17/10, Ωρα 16:30, Κλειστό Πανοράματος: Honda Πανόραμα – AO Προσοτσάνης (Βαγγελτζίκης- Τορνικίδης, Μεϊμαρίδης)
Σάββατο 17/10, Ωρα 18:00, Κλειστό Κοζάνης: Εθνικός Κοζάνης – Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Λινάρδος- Νικολαϊδης, Σίσκου)
Σάββατο 17/10, Ωρα 18:00 Φιλίππειο: Βέροια 2017 – Αναγέννηση Άρτας (Τσιάνας- Γράψας, Κατσίκης)
Σάββατο 17/10, Ωρα 18:30 Κλειστό Νέας Ιωνίας: ΟΦΝ Ιωνίας – ΑΟΑΔ Κορυδαλλού (Ψύλλος- Καρυδάκης, Τσάκωνας)

.thrakisports.gr