ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Αυλαία στην Α’ ΕΠΣ Θράκης και πρωταθλήτρια η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

Με νίκη και σκορ 5-0 έπεσε η αυλαία του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣ Θράκης στο γήπεδο “Ιωάννης Στράντζαλης”.

Ξεκινώντας από νωρίς η γηπεδούχος ομάδα απέναντι στον νεανικό Σπάρτακο Αγίων Θεοδώρων μπήκε με τον αέρα του πρωταθλητή και κατάφερε να επιβάλει το γρήγορο τέμπο της στην αναμέτρηση.

Ο Γιώτης σε δαιμονιώδη φόρμα άνοιξε στο 30ο λεπτό το σκορ και μερικά λεπτά αργότερα ο Μπακογιάννης έκανε το 2-0 στο 35′. Στην επανάληψη η σωρεία χαμένων ευκαιριών συνεχίστηκε αλλά η ΔΟΞΑ βρήκε εκ νέου τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα στο 50′ με τον Γιώτη για το 3-0. Μόλις 2 λεπτά αργότερα ο Σκουτέλιας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0. Ο Γιώτης έψαχνε μανιωδώς το 3ο του γκολ για να σημειώσει χατ τρικ στην αναμέτρηση και το βρήκε στο 75′ κάνοντας το 5-0 και κλείνοντας και το συνολικό σκορ του αγώνα.

«Με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή τα πανηγύρια ξεκίνησαν και η φιέστα που στήθηκε ήταν το κάτι μοναδικό ! Ευχαριστούμε όσους ήρθατε και μας τιμήσατε αλλά και όσους νοερά ήσασταν εδώ μαζί μας. Μπράβο σε όλους γι’ αυτή την μαγική χρονιά !

Το κεφάλι κάτω από την επόμενη εβδομάδα ξεκινούν οι αγώνες για τα μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική. Είναι κάτι που το θέλουμε πολύ και σας θέλουμε όλους στο πλευρό μας για να μπορέσουμε να τα καταφέρουμε.

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για το Σάββατο 13 Μαίου στις 17:00 κόντρα στον Ορφέα Ελευθερούπολης», καταλήγει στο ΦΒ ο σύλλογος της Δόξας Νέου Σιδηροχωρίου.