ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Συνέχεια στις νίκες με άνετη επικράτηση επί της ΑΕ Κομοτηνής για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης

Τη νίκη με 75-55 πανηγύρισε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης επί της ΑΕ Κομοτηνής στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής του ανδρικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Οι Εβρίτες όπως και στις Φέρες την περασμένη εβδομάδα, μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με το εντυπωσιακό 27-6 και το +21 στην πρώτη περίοδο.

Στο ίδιο τέμπο κυμάνθηκε και η δεύτερη περίοδος, με τη διαφορά να ανεβαίνει στο +25 στο ημίχρονο (45-20), με το παιχνίδι να κρίνεται πρόωρα υπέρ των γηπεδούχων.

Το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε ολοκληρωτικά στους Κομοτηναίους που με επί μέρους 6-19 ροκάνισαν την διαφορά στο -12, ωστόσο ο Εθνικός δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα και διαχειρίστηκε το υπέρ του σκορ για το τελικό 75-55 και τη στρογγυλή διαφορά των 20 πόντων στην αναμέτρηση.

Διαιτητές: Σακελλαρίδης – Μαρτυγάκης

Δεκάλεπτα: 27-6, 45-20, 51-39, 75-55