Μια σημαντική είδηση για το ποδόσφαιρο της Ροδόπης γνωστοποιήθηκε πριν από λίγο. Μια από τις ιστορικότερες ερασιτεχνικές ομάδες της Θράκης και της Ροδόπης με πρωταθλήματα και κύπελλα ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου επιστρέφει μετά από 3 χρόνια στα γήπεδα της Ροδόπης.
Η ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου με 2 νταμπλ, 5 πρωταθλήματα και 3 κύπελλα στην Α’ κατηγορία, συμμετοχές στην Δ’ Εθνική και διεθνέις παίκτες και να φοράνε την φανέλα του όπως ο μεγάλος ψηλός του ελληνικού ποδοσφαίρου Αντώνης Αντωνιάδης και Χρήστος Μαλαδένης, αποχώρησε από τα γήπεδα της Ροδόπης ως νταμπλούχος την σεζόν 2018-19 θα κάνει μια νέα επανεκκίνηση στα γήπεδα από την Β’ κατηγορία της ΕΠΣ Θράκης και ήδη προχώρησε σε εκλογές και πρόεδρο τον πρώην ποδοσφαιριστή της ομάδα Ναζήμ Γκιρετλή.
![](https://www.thrakisports.gr/wp-content/uploads/2022/05/281273949_2227715714034087_2077997331610873408_n.jpg)
Το νέο διοικητικό συμβούλιο της ομάδα σύμφωνα με πληροφορίες του ThrakiSportS, απαρτίζουν εκτός του προέδρου Ναζήμ Γκιρετλή, ο Χασάν Χασάν ως αντιπρόεδρος, ο Μπεκήρ Εμρέ ως ταμίας, γραμματείς οι Μάνκο Κουμπιλάι και Μεχμέτ Σαλή , γενικοί αρχηγοί θα είναι οι Διαμαντής Σκουλαρίκας και Χουσείν Ουμίτ, ενώ υπεύθυνος του γηπέδου θα είναι ο Μολλά Αχμέτ.