ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΕΠΣ Θράκης: Η σύνοψη της 2ης αγωνιστικής! Αποτελέσματα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε όλες τις Κατηγορίες

Με την 2η αγωνιστική συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο σε όλες τις Κατηγορίες της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Θράκης και το ThrakiSportS κάθε πρωί Δευτέρας θα σας παρουσιάζει σε μια ανάρτηση την σύνοψη με όλα τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και την επόμενη αγωνιστική σε όλες τις κατηγορίες.

Στην Α’ Κατηγορία την πρώτη θέση μοιράζονται τρεις ομάδες, έχοντας το απόλυτο με 2×2. Ο Πανθρακικός, η Δόξα Γρατινής που δεν έχουν δεχθεί ακόμη γκολ και ΠΑΟΚ Κοσμίου με μόλις 1. Στην Β’ Κατηγορία το απόλυτο των νικών και την πρώτη θέση χωρίς να έχουν δεχθεί ακόμη γκολ μοιράζονται ο Πόντος Θρυλόριου και ο Πόντος Κομοτηνής.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Αετός Μίσχου 3-1
Ένωση Ασωμάτων – Αναγέννηση Παγουρίων 2-2
Πανθρακικός – Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου 5-0
Δόξα Γρατινής – Ατσάλι Αρχοντικών 4-0
Δόξα Προσκυνητών – ΠΑΟΚ Κοσμίου 0-2
Νέος Ρομά – Δόξα Σώστη 0-3 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 2 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Πανθρακικός 6 (11-0)
2. Δόξα Γρατινής 6 (7-0)
3. ΠΑΟΚ Κοσμίου 6 (6-1)
4. Δόξα Σώστη 3 (3-3)
5. Νέος Ρομά 3 (1-3)*
6. Ατσάλι Αρχοντικών 3 (1-4)
7. Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 3 (3-6)
8. Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου 1 (0-5)
9. Αναγέννηση Παγουρίων 1 (2-3)
10. Δόξα Προσκυνητών 1 (0-2)
11. Ένωση Ασωμάτων 1 (3-6)
12. Αετός Μίσχου 0 (1-4)
* Η ομάδα των Νέων Ρομά έχουν ένα μηδενισμό λόγω πειθαρχικού παραπτώματος

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η, 24/10)
Αετός Μίσχου – Δόξα Σώστη
Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων
Ατσάλι Αρχοντικών – Νέος Ρομά
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Πανθρακικός
Ένωση Ασωμάτων – Δόξα Γρατινής
Αναγέννηση Παγουρίων – Δόξα Προσκυνητών

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Πόντος Κομοτηνής – Ηρακλής Σαπών 1-0
Νεολαία Αλανότοπου – ΑΟ Αρσακείου 8-2
Κομψάτος Πολυάνθου – Πόντος Θρυλορίου 0-2
ΑΟ Φαναρίου – Ελπίδες Κομοτηνής 2-1
Ορφέας Στρύμης – ΑΣ Αγιοχωρίου 3-3
ΑΟ Μύστακας – Φιλαθλητικός 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 2 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Πόντος Θρυλορίου 6 (4-0)
2. Πόντος Κομοτηνής 6 (2-0)
3. ΑΣ Αγιοχωρίου 4 (8-4)
4. Νεολαία Αλανότοπου 3 (9-6)
5. Ηρακλής Σαπών 3 (4-2)
6. Ελπίδες Κομοτηνής 3 (3-2)
7. ΑΟ Φαναρίου 3 (5-5)
8. ΑΟ Μύστακας 3 (3-5)
9. ΑΟ Αρσακείου 3 (6-11)
10. Ορφέας Στρύμης 1 (3-5)
11. Κομψάτος Πολυάνθου 0 (0-3)
12. Φιλαθλητικός 0 (0-4)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η, 24/10)
Ηρακλής Σαπών – ΑΟ Αρσακείου
Πόντος Θρυλορίου – Πόντος Κομοτηνής
Ελπίδες Κομοτηνής – Νεολαία Αλανότοπου
ΑΣ Αγιοχωρίου – Κομψατος Πολύανθου
ΑΟ Μύστακας – ΑΟ Φαναρίου
Φιλαθλητικός – Ορφέας Στρύμης

thrakisports.gr

Ιστορικό

Θρακική Αγορά

Μedia Group

Θρακική Αγορά FB

Ποπολάρος

Εvros24