ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Γ’ Εθνική: Επικράτησε στην πρόβα τζενεράλε του Βύρωνα Καβάλας με το πρώτο γκολ του Τανζού ο Πανθρακικός

Τη νίκη με 2-1 επί του Βύρωνα Καβάλας πανηγύρισε ο Πανθρακικός το απόγευμα του Σαββάτου στο ΔΑΚ Κομοτηνής, στην πρόβα τζενεράλε ενόψει της σέντρας του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Ο Βάσκος μόλις στο 1ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους που πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο μέρος, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης για το 1-1 της ανάπαυλας.

Ο Τανζού με το πρώτου του ανεπίσημο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο έβαλε ξανά μπροστά την ομάδα της Κομοτηνής, με τους παίκτες του Νίκου Μπαχαρίδη να διαχειρίζονται το 2-1 μέρι το φινάλε και να παίρνουν τη νίκη κόντρα στους Καβαλιώτες.