ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Λύγισε από τις απουσίες και διασύρθηκε στη Δράμα ο Πανθρακικός

Την ήττα με 5-0 γνώρισε ο Πανθρακικός από τη Δόξα Δράμας εκτός έδρας σε φιλική αναμέτρηση, πληρώνοντας τις αρκετές απουσίες

Ανώτερη η Δόξα Δράμας αν και μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι απειλήθηκε σε δύο στιγμές στο 0-0, στην συνέχεια η Δόξα πίεσε κατάφερε να πετύχει δύο τέρματα.

Οι μαυραετοί της Δράμας στο πρώτο μέρος είχαν καλή κυκλοφορία της μπάλας και καλά τρεξίματα, ενώ ταυτόχρονα οι παίκτες της Δόξας έκαναν καλές κινήσεις με και χωρίς την μπάλα με αποτέλεσμα να έρθουν τα πέντε τέρματα της ομαδας.

To film του αγώνα

4′ Σέντρα του Παπαδόπουλου σουτ του Χατζηδημητριου απομάκρυνση σε κόρνερ του Κοτσακη.

5 Κόρνερ σουτ του Κολιού αουτ

10′ Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Πανθρακικό προβολή του Μπαικαρα κόρνερ, στην εξέλιξη της φάσης κεφάλια του Λειβαδιώτη αουτ

13′ Ωραίο παίξιμο των παικτών της Δόξας, σέντρα του Ντοση δεν θα βρει για λίγο την μπάλα ο Χατζηδημητρίου

17’Σεντρα του Παχουμη πλασέ το Βάσκου η μπάλα δοκάρι

19′ ωραία συνεργασία του Βαντερσον με Χατζηδημητρίου ανατροπή του δεύτερου, πέναλτι εκτέλεσε ο Τζαλιδης 1-0 για τους Μαυραετους

26′ Σέντρα του Καλογρανου σουτ του Μπόσκου στα σώματα η μπάλα

29′ ωραία μακρινή μπαλιά του Πιτσούλη τετ α τετ ο Μπλιος 2-0

32′ Φάουλ για την Δόξα με τον Καζαντζίδη η μπάλα άουτ

41′  Ωραία συνεργασία των παικτών της Δόξας σουτ του Πιτσούλη στην αγκαλιά του Κοτσακη

45′  Κόρνερ για την Δόξα με τον Ντοση, θα απομακρύνει η άμυνα λήξη του πρώτου ημιχρόνου

47′  Σουτ του Πιτσολη 3-0 η Δόξα

49′  Σέντρα του Θεοδοσιάδη Παπαδόπουλος με κεφαλιά 4-0

54′  Σέντρα Χατζηκυριάκου προβολή του Χατζηδημητριου αουτ

55′  Σουτ Χακαν αουτ

57′  Σουτ του Χακαν αουτ

63’ Σέντρα σουτ του Χατζηκυριάκου αουτ

65′  Σουτ του Χατζηκυριάκου άουτ

76′  Έχει ατονήσει το ενδιαφέρον του παιχνιδιού που δεν βλέπουμε σπουδαία πράγματα όπως το πρώτο μετά το 4-0

77′  Χάκαν φάουλ ο Μπεζορτζης απέκρουσε

85′ Αντεπίθεση για την Δόξα σέντρα του Χατζηκυριάκου πλασέ του Κοντού 5-0

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κυριάκος Κετσιεμενίδης): Κολιοφούκας, Καζαντζίδης, Ντόσης, Φραγκούλης, Μκρσιάν, Τζελίδης, Μπλιός, Παπαδόπουλος, Pires, Wanderson, Πιτσόλης.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Νίκος Μπαχαρίδης): Κοτσάκης, Καλογράνας, Γκουντάκης, Σιδηρόπουλος, Λειβαδιώτης, Χακάν, Μπαικαρά, Κωσταρέλης, Βάσκος, Νικολαϊδης, Παχούμης.

Πηγή : DramaSport.gr