Τό ἀπόγευμα τῆς Γ΄ Κυριακῆς τῶν Νηστειῶν καί ὥρα 6ην ἀπογευματινήν ὁ Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας θά χοροστατήσει κατά τὴν Ἀκολουθία τοῦ Γ΄ Κατανυκτικοῦ Ἑσπερινοῦ στόν Ἱερό Ναό τῆς τοῦ Θεοῦ Σοφίας Κομοτηνῆς, ὅπου θά ὁμιλήσῃ ὁ Πανοσιολ. Ἀρχιμανδρίτης Οἰκουμένιος Μαρκόπουλος μὲ θέμα : «Ὁ Σταυρός στὴ ζωή τῶν Χριστιανῶν».
Ο ΚΑΤΑΝΥΚΤΚΟΣ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΤΗΣ Γ΄ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΤΩΝ ΝΗΣΤΕΙΩΝ ΣΤΗΝ ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
![](https://www.komotini24.gr/wp-content/uploads/2021/03/51036974346_71e277c69f_o-2.jpg)