Τό ἀπόγευμα τῆς B΄ Κυριακῆς τῶν Νηστειῶν 28 Μαρτίου 2021 καί ὥρα 18:00 ὁ Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης θά χοροστατήσει κατά τὴν Ἀκολουθία τοῦ Γ΄ Κατανυκτικοῦ Ἑσπερινοῦ στόν Ἱερό Ναό Τῆς τοῦ Θεοῦ Σοφίας Κομοτηνῆς, ὅπου θά ὁμιλήσει ὁ Πανοσιολογιώτατος Ἀρχιμανδρίτης π. Χρύσανθος Θεοδωρίδης, Ἀρχιερατικός Ἐπίτροπος Σαππῶν, μὲ θέμα: «Ἡ προσευχή τὴν περίοδο τῆς Μεγάλης Τεσσαρακοστῆς».
Ο ΚΑΤΑΝΥΚΤΚΟΣ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΤΗΣ Β΄ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΤΩΝ ΝΗΣΤΕΙΩΝ ΣΤΗΝ ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
![](https://www.komotini24.gr/wp-content/uploads/2021/03/51036974346_71e277c69f_o-1.jpg)