O EOΣ Κομοτηνής πραγματοποιήσε την Κυριακή 19/5 μια εναλλακτική διαδρομή εντός νομού, απολαμβάνοντας τη φύση περπατώντας στο μονοπάτι του Χιονορεματος από το χωριό Θάμνα. Το μήκος της διαδρομής ήταν 16 χιλιόμετρα, υψομετρικά 700 μ.περιπου, και η διάρκειά της περίπου 6 ώρες.
Αν και ο καιρός έδειξε ένα βροχερό πρωινό, τελικά 12 φίλοι του συλλόγου βρέθηκαν στο καθορισμένο ραντεβού για μία όμορφη ανάβαση από το χωριό Θάμνα στο μαγευτικό Χιονόρεμα. Ο βαθμός δυσκολίας της διαδρομής ήταν 1+ και υπεύθυνος ο Σιδέρης Πραντσίδης
Δείτε στιγμιότυπα από την πεζοποροική διαδρομή στην υπέροχη φύση του Ν. Ροδόπης:
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/05/EOSK-sta-Thamna-400x296.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/05/EOSK-Thamna-5-400x225.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/05/EOSK-Thamna-2-400x710.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/05/EOSK-Thamna-3-400x710.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/05/EOSK-Thamna-4-400x710.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/05/EOSK-Thamna-6-400x710.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/05/EOSK-Thamna-7-400x710.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/05/EOSK-Thamna-8-400x710.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/05/EOSK-Thamna-11-400x225.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/05/EOSK-Thamna1-400x225.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/05/EOSK-Thamna-10-400x710.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/05/EOSK-sta-Thamna0-400x710.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/05/EOSK-thamna-12-400x455.jpg)
Φωτος: FB Σιδέρης Πραντσίδης