Τό Σάββατο, 29-7-2023, ὁ Μητροπολίτης μας ἱερούργησε στὸ Ἱερό Παρεκκλήσιο τῆς Παναγίας «ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ» τῶν Κατασκηνώσεων τῆς Ἱερᾶς Μητροπόλεώς μας στὴν περιοχή Κρυονέρι Ροδόπης, ὅπου φιλοξενοῦνται ἀγόρια ἡλικίας ἀπό 10 ἕως 16 ἐτῶν.
![53078697241_7dae83b0b8_c](https://i0.wp.com/www.evros24.gr/wp-content/uploads/2023/07/53078697241_7dae83b0b8_c.jpg?w=800&ssl=1)
![53078898969_42f2c0274e_c](https://i0.wp.com/www.evros24.gr/wp-content/uploads/2023/07/53078898969_42f2c0274e_c.jpg?w=800&ssl=1)
Στὴν ὁμιλία του, ἀπηύθηνε πατρικές συμβουλές πρὸς τὰ παιδιά, εὐχαρίστησε τὰ στελέχη, ποὺ ἐθελοντικά διακονοῦν στὶς Κατασκηνώσεις καί εὐχήθηκε σὲ ὅλους καλό ὑπόλοιπο τοῦ Καλοκαιριοῦ .