ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Β’ Εθνική – Γυναικείο Ποδόσφαιρο. «Έχασαν» και με τον διαιτητή «αντίπαλο» στην Δράμα τα κορίτσια της Ροδόπης. Αποχαιρέτησαν Ξάνθη και Σέρρες την κατηγορία !

«Έχασαν» και με τον διαιτητή «αντίπαλο» στην Δράμα τα κορίτσια της Ροδόπης

• Εξαιρετική εμφάνιση για την ομάδα της Κομοτηνής που μετά από τις διακοπές του Πάσχα κόντραρε την Δόξα 2016 στην έδρα της
  • Είναι η δεύτερη φορά που Σερραίοι διαιτητές έκαναν τραγικά λάθη και διαμόρφωσαν αποτέλεσμα για την ομάδα της Κομοτηνής…

Μετά από ένα εξαιρετικό και όμορφο πρώτο ημίχρονο που προηγήθηκαν με το εξαιρετικό σουτ της Ελένης Μπαμπαλή στο 30’ από κόρνερ και φάση διαρκείας τα κορίτσια της Κομοτηνής «παραδόθηκαν» στο γήπεδο της Αδριανής Δράμας στην τοπική Δόξα 2016 με το τελικό 3-1 στα τελευταία λεπτά του αγώνα σε αντεπιθέσεις…(90’ και 90+ από τον Μαρασλή) και αφού προηγήθηκε η ισοφάριση από ένα ελεγχόμενο πέναλτι 1-1 στο 71’ (Τζιντζόγου), είχε βέβαια προηγηθεί μια φάση που δεν έδωσε αποβολή και φάουλ στην αντίπαλη τερματοφύλακα που έδιωξε με τα χέρια εκτός περιοχής σε υποσχόμενη επίθεση για γκολ.

Έτσι τώρα στην τελευταία αγωνιστική καλούνται να κερδίσουν τον ΝΠΣ Βόλου για κρατήσουν την τελική τρίτη θέση στην τελική βαθμολογική κατάταξη.

Διαιτητής : Μαδένης – βοηθοί : Λυγγερίδης – Παπακωνσταντίνου (ΕΠΣ Σερρών)

Παρατηρητής αγώνα : Λαζαρίδης Νίκος (ΕΠΣ Δράμας)

Δόξα 2016 (Τερζής Κων.) : Εγγονοπούλου, Ευστρατίου, Ζήση, Κελεμπέκη, Ιτούα, Χατζηιωάννου, Μούκα, Χαζαριάν (65’ Τσοπιγιάν), Μπιλορόγλου(56’ Αλατζίδου), Μαρασλή, Τζιτζόγλου.

Ροδόπη 87 (Ευρ. Περιβολοπούλου) : Κοκκίνη, Σακκά, Ηλιάδη, Τράκα, Ραϊνάκη, Καραντζίκου, Μπαμπαλή, Πατεράκη, Αντωνιάδου (79’ Σεβδυνίδου), Γιαννακοπούλου, Δαληδάνου (57’ Παπαδοπύλου)..

Αποχαιρέτησαν Ξάνθη και Σέρρες την κατηγορία !

Με τον πιο σκληρό τρόπο έχασε την κατηγορία η Βασίλισσα της Θράκης – ομάδα της Ξάνθης που για ακόμα ένα ματς έδωσε την «μάχη» της προηγήθηκε με τέρμα της Σκουμπρή, ισοφαρίστηκε στην Καλαμαριά από την Μιμή και στο 90′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι της Κάκο γνώρισε την ήττα και υποβιβάστηκε στην Γ’ Εθνική.