ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΕΠΣ Θράκης: Με ήρωα τον Πατερέλη το Ατσάλι άντεξε στην Εκτενεπόλ και επικράτησε στην παράταση του Πόντου

Συναρπαστικό παιχνίδι είδαν για το κύπελλο της ΕΠΣ θράκης οι λιγοστοί φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο της Εκτενεπολ με την ομάδα του Ατσαλίου Αρχοντικων να κερδίζει την μαχητική ομάδα του Πόντου Κομοτηνής 4-3 στην παράταση με τον κανονικό αγώνα να λήγει 2-2.

Το παιχνίδι είχε 7 τέρματα με 2 πεναλτυ, αρκετές ευκαιρίες για γκολ και σασπενς στην εξέλιξή του. Στο 11′ ο Θεοχάρους κέρδισε πέναλτυ και ο ίδιος άνοιξε το σκορ κάνοντας το 0-1. Στο 30′ είχαμε το 1-1 με τον Κουκλιαμπή γρήγορα να δίνει προβάδισμα στο Ατσάλι στο 32′ με μακρινό σουτ και να κάνει το 1-2. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε ισόπαλο με τον παίκτη προπονητή Ν. Κυνηγοπουλο στο 37 να κάνει το 2-2.

Το δεύτερο μέρος δεν ήταν τόσο καλό με τους γηπεδούχους να χάνουν μεγάλη ευκαιρία για την νίκη στο 85′, αλλά ο Λευτέρης Αμοιρόπουλος δεν μπόρεσε να νικήσει στο πέναλτι τον Πατερέλη με τις δυο ομάδες να οδηγούνται στην συγκλονιστική παράταση.

Με την σέντρα με αυτογκολ στο 94′ έγινε το 2-3 με τον Λευτέρη Αμοιροπουλο στο 101′ να κάνει το 3-3 και τον Μουσταφά Ερεν στο 107′ να διαμορφώνει το τελικό 3-4 στέλνοντας τα Αρχοντικά στους ομίλους.

Διαιτητές οι Μπαλαφας. Κοτσαριδης και Σοφτας.

ΠΟΝΤΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Κυνηγόπουλος): Μαντατζης, Στεφανιδης (60′ Ζουρνατζης), Μπ. Κυνηγοπουλος, Μακρής, Τουρουνιδης, Πανταζής, Λ. Αμοιροπουλος, Ε. Παντελίδης, Ν. Κυνηγοπουλος (55′ Τσιλιγγιριδης), Πουπουτζιδης (46′ Γ. Αμοιροπουλος), Χατζηαντωνιου

ΑΤΣΑΛΙ ΑΡΧΟΝΤΙΚΩΝ (Τριαντός): Πατερέλης, Σακαλή Ρεμζή, Καουτσούκ Ακιν (15′ Σιρακ), Μεχμέτ Χικιν (70′ Σαδικ Ερκαν), Κουκλιαμπης, Σωκράτους, Θεοχαρους, Αμανατιδης (10′ Παλαζ Μεμετ), Μητσιοπουλος, Χατζή Ρετζεπ, Μουσταφά Ερεν