ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΕΠΣ Θράκης: Το πλήρες πρόγραμμα της Α’ Κατηγορίας για την περίοδο 2020-2021

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για τις διοργανώσεις της νέας σεζόν στην Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Θράκης.

Το πλήρες πρόγραμμα της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος για την Α’ Κατηγορία. Μετέχουν 12 ομάδες με την πρώτη να ανέρχεται στην Γ’ Εθνική και τις δύο τελευταίες να υποβιβάζονται. Θα ακολουθήσουν πλέι οφ και πλέι άουτ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι μέχρι και τα Χριστούγεννα, οπότε και θα ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος, όλοι οι αγώνες θα γίνονται Σάββατο χωρίς εμβόλιμες αγωνιστικές.

Η πρεμιέρα προγραμματίζεται για τις 10 Οκτωβρίου και η τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου για τις 19 Δεκεμβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η
Αετός Μισχου – Νέος Ρωμά
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Πανθρακικός
Δόξα Σώστη – Δόξα Γρατινής
Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου – Δόξα Προσκυνητών
Ατσάλι Αρχοντικών – Αναγέννηση Παγουρίων
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Ένωση Ασωμάτων

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Αετός Μίσχου
Νέος Ρωμά – Δόξα Σώστη
Πανθρακικός – Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου
Δόξα Γρατινής – Ατσάλι Αρχοντικών
Δόξα Προσκυνητών – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Ενωση Ασωμάτων Ασώματο – Αναγέννηση Παγουρίων

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η
Αετός Μίσχου – Δόξα Σώστη
Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων
Ατσάλι Αρχοντικών – Νέος Ρωμά
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Πανθρακικός
Ένωση Ασωμάτων – Δόξα Γρατινής
Αναγέννηση Παγουρίων – Δόξα Προσκυνητών

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η
Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου – Αετός Μίσχου
Δόξα Σώστη – Ατσαλι Αρχοντικών
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Νέος Ρωμά – Ένωση Ασωμάτων
Πανθρακικός – Αναγέννηση Παγουρίων
Δόξα Προσκυνητών – Δόξα Γρατινής

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η
Αετός Μίσχου – Ατσάλι Αρχοντικών
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου
Ενωση Ασωμάτων – Δόξα Σώστη
Αναγέννηση Παγουρίων – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων
Δόξα Προσκυνητών – Νέος Ρωμά
Δόξα Γρατινής – Πανθρακικός

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Αετός Μίσχου
Ατσάλι Αρχοντικών – Ενωση Ασωμάτων
Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου – Αναγέννηση Παγουρίων
Δόξα Σώστη – Δόξα Προσκυνητών
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Πανθρακικός

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η
Αετός Μίσχου – Ενωση Ασωμάτων
Αναγέννηση Παγουρίων – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Δόξα Προσκυνητών – Ατσάλι Αρχοντικών
Δόξα Γρατινής – Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου
Πανθρακικός – Δόξα Σώστη
Νέος Ρωμά – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 19η
Αναγέννηση Παγουρίων – Αετός Μίσχου
Ενωση Ασωμάτων – Δόξα Προσκυνητών
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Δόξα Γρατινής
Ατσάλι Αρχοντικών – Πανθρακικός
Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου – Νέος Ρωμά
Δόξα Σώστη – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 20η
Αετός Μίσχου – Δόξα Προσκυνητών
Δόξα Γρατινής – Αναγέννηση Παγουρίων
Πανθρακικός – Ενωση Ασωμάτων
Νέος Ρωμά – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Ατσάλι Αρχοντικών
Δόξα Σώστη – Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21η
Δόξα Γρατινής – Αετός Μίσχου
Δόξα Προσκυνητών – Πανθρακικός
Αναγέννηση Παγουρίων – Νέος Ρωμά
Ενωση Ασωμάτων – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Δόξα Σώστη
Ατσάλι Αρχοντικών – Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 22η
Πανθρακικός – Αετός Μίσχου
Νέος Ρωμά – Δόξα Γρατινής
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Δόξα Προσκυνητών
Δόξα Σώστη – Αναγέννηση Παγουρίων
Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου – Ενωση Ασωμάτων
Ατσάλι Αρχοντικών – ΠΑΟΚ Κοσμίου.

Θρακική Αγορά

Ιστορικό

Θρακική Αγορά FB

Μedia Group

Ο Ποπολάρος