ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Το πρόγραμμα του ΑΟ Ξάνθης στη Super League 2

Πραγματοποιήηθκε η κλήρωση του πρωταθλήματος Super League 2 την Πέμπτη (24/9) στα γραφεία της διοργανώτριας αρχής.

Λόγω των έκτακτων μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορονοϊού στη διαδικασία δεν ήταν παρόντες εκπρόσωποι των ΠΑΕ και των ΜΜΕ. Αυτή καλύφθηκε διαδικτυακά από την ΙΝΑ TV και αμέσως μετά την ολοκλήρωσή της το FL News σας παρουσίασε το πλήρες πρόγραμμα.

Στην κληρωτίδα μπήκαν με αλφαβητική σειρά οι: Απόλλων Λάρισας, Διαγόρας, Δόξα Δράμας, Εργοτέλης, Ιωνικός, Καραϊσκάκης Άρτας, Λεβαδειακός, Ξάνθη, ΟΦΙ, Παναχαϊκή, Τρίκαλα, Χανιά.

Η Ξάνθη δεν θα αγωνιστεί τις δύο πρώτες αγωνιστικές. Κλειδάριθμο για να παίξουν εκτός έδρας στην πρεμιέρα πήραν οι Ιωνικός, Δόξα Δράμας.

Το πρόγραμμα:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η

Καραϊσκάκης Άρτας – Λεβαδειακός
ΟΦ Ιεράπετρας – Διαγόρας
Χανιά – Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή – Τρίκαλα
Εργοτέλης – Ιωνικός
Απόλλων Λάρισας – Ξάνθη

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η

ΟΦ Ιεράπετρας – Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός – Χανιά
Διαγόρας – Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας – Εργοτέλης
Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη – Ιωνικός

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η

Καραϊσκάκης Άρτας – Χανιά
Παναχαϊκή – ΟΦ Ιεράπετρας
Εργοτέλης – Λεβαδειακός
Απόλλων Λάρισας – Διαγόρας
Ξάνθη – Δόξα Δράμας
Ιωνικός – Τρίκαλα

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η

Παναχαϊκή – Καραϊσκάκης Άρτας
Χανιά – Εργοτέλης
ΟΦ Ιεράπετρας – Απόλλων Λάρισας
Λεβαδειακός – Ξάνθη
Διαγόρας – Ιωνικός
Τρίκαλα – Δόξα Δράμας

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η

Καραϊσκάκης Άρτας – Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή
Ξάνθη – Χανιά
Ιωνικός – ΟΦ Ιεράπετρας
Τρίκαλα – Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας – Διαγόρας

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η

Απόλλων Λάρισας – Καραϊσκάκης Άρτας
Εργοτέλης – Ξάνθη
Παναχαϊκή – Ιωνικός
Χανιά – Τρίκαλα
ΟΦ Ιεράπετρας – Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός – Διαγόρας

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η

Καραϊσκάκης Άρτας – Ξάνθη
Ιωνικός – Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα – Εργοτέλης
Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή
Διαγόρας – Χανιά
Λεβαδειακός – ΟΦ Ιεράπετρας

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 19η

Ιωνικός – Καραϊσκάκης Άρτας
Ξάνθη – Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας
Εργοτέλης – Διαγόρας
Παναχαϊκή – Λεβαδειακός
Χανιά – ΟΦ Ιεράπετρας

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 20ή

Καραϊσκάκης Άρτας – Τρίκαλα
Δόξα Δράμας – Ιωνικός
Διαγόρας – Ξάνθη
Λεβαδειακός – Απόλλων Λάρισας
ΟΦ Ιεράπετρας – Εργοτέλης
Χανιά – Παναχαϊκή

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21η

Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης Άρτας
Τρίκαλα – Διαγόρας
Ιωνικός – Λεβαδειακός
Ξάνθη – ΟΦ Ιεράπετρας
Απόλλων Λάρισας – Χανιά
Εργοτέλης – Παναχαϊκή

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 22η

Διαγόρας – Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός – Δόξα Δράμας
ΟΦ Ιεράπετρας – Τρίκαλα
Χανιά – Ιωνικός
Παναχαϊκή – Ξάνθη
Εργοτέλης – Απόλλων Λάρισας