ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Γ’ Εθνική: Είχε διπλάσιες τελικές από τον Εύοσμο αλλά γνώρισε πικρή ήττα στα Διαβατά η Ελπίδα Σαπών

Παρά την αρκετά καλή εμφάνιση της και σε μεγάλο χρονικό διάστημα ανώτερη του αντιπάλου της, η Ελπίδα Σαπών γνώρισε την ήττα με 1-0 από την ΑΕ Ευόσμου στα Διαβατά στο εξ’ αναβολής παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ψυχρολουσία για την ομάδα της Ροδόπης ήρθε λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 48′ με το δυνατό σουτ του Πουλιανίδη που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Νταφόπουλο ξετινάζοντας τα δίχτυα του. Ετσι αν και είχε μόλις πέντε τελικές η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε να βρει τον στόχο, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που είχαν δέκα αλλά δεν πέτυχαν τέρμα.

Μετά από το αποτέλεσμα αυτό, η ομάδα της Θεσσαλονίκης έφτασε τον Άρη Αβάτου και τον Εθνικό Σοχού στους 10 βαθμούς, πλησιάζοντας στο -1 από την Ελπίδα, η οποία παραμένει πάνω από την επικίνδυνη ζώνη αλλά έχασε μεγάλη ευκαιρία ώστε να πάρει απόσταση από τις ομάδες που βρίσκονται εντός της ζώνης του υποβιβασμού.

Διαιτητής ήταν ο Ασβεστόπουλος της ΕΠΣ Κιλκίς με βοηθούς τους Ζιγκερίδη και Μαυρίδη της ΕΠΣ Κιλκίς ενώ παρατηρητής ήταν ο Δημήτρης Παπαδόπουλος της ΕΠΣ Μακεδονίας.

ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ (Κορμαρής): Μπαϊμάκης, Παχιός, Πολιανίδης,Μακρόπουλος, Κύρκου, Κουλάκου, Ντόκου, Βουτσάς, Κιλιντάρης, Καρανδρέας. Έπαιξαν επίσης: Παπακωνσταντίνου, Λάμι, Ζουμπούλης, Σαμπιασβίλι, Καπαγιαννίδης.

ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΩΝ (Χαριτόπουλος): Νταφόπουλος, Τσορτανίδης, Τζωρτζάκης, Φούντας, Κωνταρέλης, Σιδηρόπουλος, Βάσκος, Τριαντόπουλος, Μπόζης, Τοπάλι, Ρομπέρτ. Έπαιξαν επίσης: Μεμετ.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 8 ΑΓΩΝΕΣ όπως έχει αυτήν την στιγμή)
1. Ορφέας Ξάνθης 22 (16-4)
———————————
2. Αετός Οφρυνίου 19 (15-3)
3. Πανδραμαϊκός 19 (11-3)
4. Ηρακλής Αμπελοκήπων 16 (18-5)
5. Απόλλων Παραλιμνίου 14 (12-5)
6. Αλεξανδρούπολη FC 13 (10-10)
7. Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 13 (9-12)
8. Ελπίδα Σαπών 11 (7-8)
9. Νέστος Χρυσούπολης 11 (8-7)
10. Άρης Αβάτου 10 (11-8)
—————————————
11. ΑΕ Ευόσμου 10 (9-11)
12. Εθνικός Σοχού 10 (8-9)
13. ΑΕ Αμπελοκήπων Δράμας 7 (7-16)
14. ΑΕ Διδυμοτείχου 6 (9-11)
15. Αναγέννηση Θαλασσιάς 0 (2-18)
16. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου (αποχώρησε από το πρωτάθλημα)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 8 ΑΓΩΝΕΣ με περασμένους τους βαθμούς με Σιδηροχώρι)
1. Ορφέας Ξάνθης 22 (16-4)
———————————
2. Πανδραμαϊκός 22 (14-3)*
3. Ηρακλής Αμπελοκήπων 19 (21-5)*
4. Αετός Οφρυνίου 19 (15-3)
5. Αλεξανδρούπολη FC 16 (13-10)*
6. Απόλλων Παραλιμνίου 14 (12-5)
7. Νέστος Χρυσούπολης 14 (11-7)*
8. ΑΕ Ευόσμου 13 (12-11)*
9. Εθνικός Σοχού 13 (11-9)*
10. Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 13 (9-12)
—————————————
11. Ελπίδα Σαπών 11 (7-8)
12. Άρης Αβάτου 10 (11-8)
13. ΑΕ Αμπελοκήπων Δράμας 7 (7-16)
14. ΑΕ Διδυμοτείχου 6 (9-11)
15. Αναγέννηση Θαλασσιάς 3 (5-18)*
16. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου (αποχώρησε από το πρωτάθλημα)
Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν ένα ματς περισσότερο (τους τρεις βαθμούς που έτσι κι αλλιώς θα κερδίσουν στα χαρτιά με την Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η, 9/5)
Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης
Εθνικός Σοχού – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Ελπίδα Σαπών – ΑΕ Αμπελόκηπων Δράμας
ΑΕ Ευόσμου – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Αετός Οφρυνίου
ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης
Πανδραμαϊκός – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0 α.α.
Άρης Αβάτου – Ένωση Αλεξανδρούπολης

www.thrakisports.gr

Θρακική Αγορά

Ιστορικό

Θρακική Αγορά FB

Μedia Group

Ο Ποπολάρος