ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Γ’ Εθνική: Εξάσφαιρη η Αλεξανδρούπολη με νέο χατ τρικ Καρακασίδη απέναντι στους Αμπελόκηπους

Φιλική επικράτηση της Αλεξανδρούπολης με 6-0 με θύμα της τους Αμπελόκηπους Δράμας.

Η ομάδα του Νίκου Ουσταμπασίδη επικράτησε με 6-0 με τον Καρασίδη να κάνει χατ τρικ απέναντι στη νεοφώτιστη ομάδα των ΑΕ Αμπελοκήπων Δράμας που θα αντιμετωπίσει στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Ο πρωταγωνιστής του παιχνιδιού ο Περικλής Καρακασίδης που πέτυχε χατ τρικ, το δεύτερο μέσα σε λίγες μέρες. Αυτός πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ της αναμέτρησης στο πρώτο ημίχρονο (6′, 11′). Το άλλο γκολ το πέτυχε ο Ρουμπιές στο 44′ κάνοντας το 3-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 46′ ο Ζώτος πέτυχε το πρώτο του τέρμα για το 4-0 και άνοιξε λογαριασμό και αυτός με τη νέα του ομάδα. Με πέναλτι στο 52′ ο Πατσιώρας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0. Ο Καρακασίδης που άνοιξε το σκορ, το έκλεισε διαμορφώνοντας στο 70′ το 6-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.