Συνάντηση με το νέο Γενικό Πρόξενο της Βουλγαρίας στη Θεσσαλονίκη κ. Anton Markov είχε ο Περιφερειάρχης Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης κ. Χρήστος Μέτιος στο γραφείο του στην Κομοτηνή.
![](https://www.evros24.gr/wp-content/uploads/2023/01/2-10.jpg)
Συζητήθηκαν θέματα συνεργασίας μεταξύ της Περιφέρειας ΑΜΘ και των όμορων Νομαρχιών της Βουλγαρίας στους τομείς του τουρισμού, της επιχειρηματικότητας και των υποδομών.
Ο κ. Μέτιος ευχήθηκε στον κ. Markov καλή επιτυχία στα νέα του καθήκοντα και συμφώνησαν η Περιφέρεια ΑΜΘ και το Προξενείο της Βουλγαρίας στη Θεσσαλονίκη να είναι σε επικοινωνία για οποιοδήποτε θέμα χρειαστεί.