ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Β’ Εθνική: Το πρόγραμμα ΓΑΣ Κομοτηνή και Λεύκιππου στο νέο πρωτάθλημα 2020-21

Πραγματοποιήθηκε χωρίς παρουσία κόσμου και των ομάδων στην Ομοσπονδία Καλαθσφαίρισης η κλήρωση του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής, και στον 4ο όμιλο οπού μετέχουν οι δύο εκπρόσωποι  της Θράκης, ο ΓΑΣ Κομοτηνής και ο πρωτάρης Λεύκιππος στην πρεμιέρα θα αγωνιστούν εντός έδρας.

Ο ΓΑΣ Κομοτηνή θα υποδεχτεί στην Κομοτηνή τους Ίκαρους Σερρών, ενώ ο Λεύκιππος θα ντεμπουτάρει στην κατηγορία αλλά και στην Ξάνθη κόντρα στον Αίαντα Ευόσμου του Γιώργου Ζαφειρούδη.

Το πρωτάθλημα εκτός απροόπτου, εαν δεν αλλάξει, κάτι θα ξεκινήσει στις 11 Οκτωβρίου. Οι δύο ομάδες της Θράκης θα αναμετρηθούν μεταξύ τους την 6η αγωνιστική στην Κομοτηνή και την 19η στην Ξάνθη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των ομάδων της Θράκης στον Δ’ Όμιλο της Β’ Εθνικής Ανδρών:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11/10/20)
Λεύκιππος Ξάνθης – Αίας Ευόσμου
ΓΑΣ Κομοτηνή – Ικαροι Σερρών

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/10/20)
Πολύγυρος – Λεύκιππος Ξάνθης
ΡΕΠΟ: ΓΑΣ Κομοτηνή

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/10/20)
Λεύκιππος Ξάνθης – ΠΣ Ευκαρπίας
ΧΑΝΘ – ΓΑΣ Κομοτηνή

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (01/11/20)
Μακεδονικός – Λεύκιππος Ξάνθης
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΚΣ Γέφυρας

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (08/11/20)
Λεύκιππος Ξάνθης – Ικαροι Σερρών
Ερμής Λαγκαδά – ΓΑΣ Κομοτηνή

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15/11/20)
ΓΑΣ Κομοτηνή – Λεύκιππος Ξάνθης

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22/11/20)
ΑΟ Αρετσου Καλαμαριάς – ΓΑΣ Κομοτηνή
Λεύκιππος Ξάνθης – ΧΑΝΘ

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (29/11/20)
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΜΓΣ Πανσερραϊκός
ΚΣ Γέφυρας – Λεύκιππος Ξάνθης

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (06/12/20)
Λεύκιππος Ξάνθης – Ερμής Λαγκαδά
ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 – ΓΑΣ Κομοτηνή

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13/12/20)
ΓΑΣ Κομοτηνή – Αίας Ευόσμου
ΡΕΠΟ: Λεύκιππος Ξάνθης

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/12/20)
ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς – Λεύκιππος Ξάνθης
Πολύγυρος – ΓΑΣ Κομοτηνή

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10/01/21)
Λεύκιππος Ξάνθης – ΜΓΣ Πανσερραϊκός
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΠΣ Ευκαρπίας

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17/01/21)
ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 – Λεύκιππος Ξάνθης
Μακεδονικός – ΓΑΣ Κομοτηνή

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (31/01/21)
Αίας Ευόσμου – Λεύκιππος Ξάνθης
Ικαροι Σερρών – ΓΑΣ Κομοτηνή

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (07/02/21)
Λεύκιππος Ξάνθης – Πολύγυρος
ΡΕΠΟ: ΓΑΣ Κομοτηνή

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/02/21)
ΠΣ Εευκαρπίας – Λεύκιππος Ξάνθης
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28/02/21)
Λεύκιππος Ξάνθης – Μακεδονικός
ΚΣ Γέφυρας – ΓΑΣ Κομοτηνή

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (07/03/21)
Ικαροι Σερρών – Λεύκιππος Ξάνθης
ΓΑΣ Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/03/21)
Λεύκιππος Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνή

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28/03/21)
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς
ΧΑΝΘ – Λεύκιππος Ξάνθης

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (04/04/21)
ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΓΑΣ Κομοτηνή
Λεύκιππος Ξάνθης – ΚΣ Γέφυρας

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11/04/21)
Ερμής Λαγκαδά – Λεύκιππος Ξάνθης
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΚΑΟΧ Ευρώπη 87

23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/04/21)
Αίας Ευόσμου – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΡΕΠΟ: ΑΟ Λεύκιππος

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/04/21)
Λεύκιππος Ξάνθης – ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς
ΓΑΣ Κομοτηνή – Πολύγυρος

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (09/05/21)
Πανσερραϊκός – Λεύκιππος Ξάνθης
ΠΣ Ευκαρπίας – ΓΑΣ Κομοτηνή

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/05/21)
Λεύκιππος Ξάνθης – ΚΑΟΧ Ευρώπη 87
ΓΑΣ Κομοτηνή – Μακεδονικός

ΘράκηΣπορτΣ